v 3. deň svojho aktívneho hrania prinášam svoj 3. článok. Svoj ďalší názor utvorený na základe informácií, ktoré mám, reagujúci na najnovšie vojnové udalosti z domova.
V prvom rade som strašne rád, že sa nám podarilo obsadiť Tyrolsko a zároveň ustrážiť Štajersko. Keď som to ráno uvidel, až som sa zasmial. To, že som uvidel ďalšie povstanie ma nejako neznepokojilo, veď sme už Rakúšanov porazili na dvoch frontoch a teraz, keď sa všetko sústredí do jednej bitky s rakúskym oslabeným priemyslom, malo by to byť bezproblémové. Také boli moje myšlienky ráno.
Keď som sa sem ale znovu vysmiaty vrátil a uvidel švajčiarske vyhlásenie vojny, úsmev mi zamrzol na perách. Áno, je skvelé, že Rakúsko je naše, ale len predsa je ešte jedno povstanie a pravdepodobne budú ďalšie. A to, že útočí Švajčiarsko - za tie tri dni som o Švajčiaroch počul veľa; ako priam zázračne zdolali Francúzov napriek tomu, že ich je pomerne málo a oficiálne sú bez spojencov. Vraj tam v skutočnosti hrá málo Švajčiarov a občianstvá majú prevažne Poliaci a Američania. Silní hráči. No a samozrejme, vo svojej mladej hlave som to začal riešiť.
Prečo nám vlastne Švajčiari vyhlásili vojnu? Podľa mňa sa nás boja. Považujú nás za hrozbu. Tam, kde Nemci zlyhali sme my uspeli a už dlhšie si bez problémov držíme rakúske územia a zrazu sme sa ocitli na ich hraniciach. Navyše, z ich pohľadu môžu byť oni pre nás jediný potencionálny cieľ z našich susedov. Nemecko je predsa náš spojenec, Maďarsko rovnako, na Poľsko si netrúfneme. Slovinci sú v tej istej aliancii. Ale oni, sami bez spojencov, hŕstka hráčov... Prečo by nás mali Slováci nechať na pokoji?
To, ako kongres zvládol vyhlásenie vojny nechcem rozoberať, poviem k tomu iba toľko, že je to hanba. Švajčiari si z nás preto robia srandu.
Nech to bolo už akokoľvek, ocitli sme sa na prahu vojny so Švajčiarskom. Švajčiarsko v súčasnosti ovláda jeden taliansky región (čím nám strategicky zabránili postup na juhozápad) a celé Francúzsko. Čo dokáže rozdeliť naše, slovenské sily v tejto vojne? Ďalšie fronty - povstania v Rakúsku, alebo nebodaj útoky iných susedov. A Švajčiari ovládajú Francúzsko a malú časť Talianska. Túto skutočnosť môžeme využiť vo svoj prospech. Kým my budeme bojovať pravdepodobne na hlavnom fronte, Taliani môžu spustiť povstanie. Rovnako Francúzi, určite chcú mať naspäť svoju krajinu. Ak trochu nakopneme Nemcov, aj oni nám môžu pomôcť a získať nejaký ten región. Očistiť si meno, posilniť ekonomiku. Nemecko je ale v súčasnej dobe trochu kontroverzné, preto ho nebudem riešiť v tomto článku. Ide hlavne o možné spojenectvo Slovenska, Talianska a Francúzska. A to teraz rozoberiem, z týchto prvoplánových myšlienok ktoré ma napadli, trochu podrobnejšie.
V mne dostupnej nedávnej histórií som nenašiel žiadne vzťahy medzi SVK-ITA / SVK-FRA / ITA-FRA. Žiadne potýčky, ani ako spojenci dvoch súperiacich krajín. Tak som sa pozrel do francúzskych novín a objavil som príhovor ex-prezidenta, ktorý vyzýva k obnoveniu krajiny. Táto myšlienka je u nich už dlhšie populárna. Z talianskych novín som vyčítal horšie zvesti - včera mali údajne uzavrieť dočasnú dohodu so Švajčiarskom. Ak som správne pochopil, Taliani prenechali Švajčiarom ten svoj región, aby sa Švajčiari dostali k Chorvátom, talianskemu nepriateľovi. Myslím, že Taliani ešte za podporu Švajčiarska zaplatili a teraz sa očakáva, že spolu (Švajčiari s Talianmi) zaútočia na Chorvátov v Slovinsku. Týmto krokom, ktorí Taliani urobili sme ich asi stratili ako potencionálnych spojencov v boji proti Švajčiarsku.
Každopádne, ešte máme Francúzov. Wadafak povedal, že ich už informoval a vyzýval k boju, čiže môžeme očakávať nejaké povstania. My zatiaľ môžeme pomýšľať na obranu Rakúska a prípadnú protiofenzívu do Švajčiarska samotného. S bojmi na našom fronte by nám mohli pomôcť naši verní spojenci Maďari (dlhodobo nemajú vojnu). Bulharsko momentálne bojuje s Rumunskom, takže od neho sa pomoci dočkáme ťažko. Gréci zase bojujú s Macedóncami. Náš ďalší spojenec, Srbsko je maximálne vyťažené tromi vojnami naraz - s Albánskom, Bosnou a Hercegovinou a aj s Rumunskom. Takže kto nám vlastne zostal? Maďari, Nemci a Francúzi. Tí môžu byť v tejto vojne našimi spojencami. Stojíme proti Švajčiarsku. Keď sa pozriem na ich desať dní starú bitku s Talianskom o Benátsko, na strane Švajčiarov bojovali okrem samotného Švajčiarska hlavne Kanada, Egypt, Bosna a Hercegovina, Poľsko, Albánsko a Čile. Poľsko má momentálne vlastné občianske problémy, Bosna a Hercegovina naraz bojuje so Srbskom a Chorvátskom, ale Egypt a Kanada (ktorá spôsobila v Benátsku viac škôd ako samotní Švajčiari) sú dlhodobo bez vojny. Rovnako Čile (Albánsko je zamestnané Srbskom). A Taliansko má mať so Švajčiarskom dočasnú spojeneckú dohodu...
Toto sú ale iba predpoklady, krajiny bojujúce po boku Švajčiarska pred desiatimi dňami. Ktovie, ako to bude teraz. Aj keď si myslím, že na ďalšiu vojnu je ešte priskoro, boli sme pred ňu postavení a musíme jej čeliť. Máme spojencov, ktorých ak skontaktujeme, môžu nám výrazne pomôcť. Hlavne Francúzi môžu zohrať kľúčovú úlohu. Aj my sami sme ukázali svoju silu na Rakúsku. Švajčiari budú určite ťažký súper, ale dajú sa poraziť. A ja pevne verím, že to Slovensko dokáže.
Na úplný záver chcem podotknúť, že za prvých 13 minút 7. Štajerského kola sme dokázali spraviť poškodenie 16 miliónov a to bez podpory spojencov. Ak naozaj rozdelíme Švajčiarov západným frontom s Francúzmi a prídu nám pomôcť Maďari a Nemci, bude to minimálne zaujímavá vojna A nezabúdajte, Švajčiari sa boja
In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth.
Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit
different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be
efficiently
managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation.
Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the
game.
Work for the good of your country and
see it rise to an empire.
Activities in this game are divided into several modules.
First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you
will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress
as a fighter.
You will work in either private companies which are owned by players or government companies which
are owned by the state.
After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your
own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock
company and enter the stock market and get even more money in this way.
In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.
"E-Sim is one of the most unique browser games out there"
Become an influential politician.
The second module is a politics. Just like in real life politics
in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes.
From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability
to run for the head of the party you're in.
You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws
proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself.
Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you.
You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential
elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state
(for example, who to declare war on).
Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have
a good plan and compete for the votes of voters.
You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.
The international war.
The last and probably the most important module is military.
In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control
over territories which in return grant them access to more valuable raw materials.
For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have
to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on
their territory.
You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life
as a pacifist
who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling
products).
At the auction you can sell or buy your dream inventory.
E-Sim is a unique browser game.
It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present
in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth
according to their own.
So come and join them and help your country achieve its full potential.
Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.
Take part in numerous events for the E-Sim community.