Sveiki, štai ir vėl aš su nauju leidiniu. Sėdėjau prie kompiuterio ir galvojau apie ką rašyti ir sugalvojau. Tai bus INTERVIU Su MajoNingyo , tai gan svarbus žmogus sLietuvoje, tai ,,INTERPRETACIJA'' laikraščio leidėja. Ilgai netemdamas pradėsiu.
Lygis:19
Patirtis:28,440
Žala:238,502,060
Ekonomikos įgūdžiai:13.890625
Jėga:2446
Vietovė:Kinija
Pilietybė:Lietuva
Gimimo diena: Diena 1
1. Laba diena. Malonu, jog sutikote duoti interviu, ačiū. Jūs gan žinomas žmogus sLietuvoje, kaip jums pavyko išgarsėti?
- Sveiki. Viskas prasidėjo dar pirmame šio žaidimo serveryje. Didelę įtaką man padarė galimybė prisijungti prie naujokų būrio Šauliai, kur ilgai netrukus tapau viena iš vadų (paskui ir pagrindine vade). Taip po truputėlį dariausi matomam, o ilgiau pažaidusi, skatinama draugų, kurie buvo Šaulių būryje, pradėjau rašyti. Iš pradžių nedrįsau, nes nežinojau, kaip žaidėjai reaguos į mano ilgus straipsnius, bet netrukus įsitikinau, jog mano straipsniai tapo gana populiarūs. Taip ir pradėjau aktyviai rodytis viešumoje. Netrukus gavau pakvietimą prisijungti prie vyriausybės kaip stebėtoja, vėliau kaip "Statistikos ir visuomenės informavimo departamento" darbuotoja (vėliau ministrė) , spaudos atstovė, NM darbuotoja ir vėliau trumpai ministrė, viena iš BAY, o vėliau ir N1K būrio vadų... Galbūt to nebūčiau ir pasiekusi be pagalbos. Draugų, kuriuos susiradau rašydama straipsnius, nes jie matė manyje tai, kas jų nuomone galėjo padėti valstybei...
2. Ką manote apie dabartinę susiklosčiusią padėtį Lietuvoje?
-Dabartinė Lietuvos padėtis labai sudėtinga. Neseniai atgavome nepriklausomybę. Mūsų piliečiams dar reikia prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos ir pradėti dirbti rinkoje, pirkti prekes iš Lietuvos legaliai. Valstybei dabar lengviau, nes bent jau pradedam surinkti šiek tiek mokesčių ir turim bent dalį pajamų... Gaila, kad maža populiacija. Ji smarkiai krito ir Lietuvai tai itin atsilieka, ypač tai, kad didelė žmonių masė susitelkusį būriuose, bet tikiu, jog atsitiesime. Tam reikia laiko.
Tačiau kitas, irgi itin neraminantis dalykas - tarpusavio rietenos. Smagu, jog yra ir opozicija, ir pozicija, tačiau šių abiejų barikadų pusių kovos vyksta tik dėl 5g ir prezidento medalio, tad mūsų visuomenę dalina ne tik tarpusavio rietenos, bet ir egoizmas. Tai pati didžiausia problema. Tokioje visuomenėje naujokai tikrai neužsilaikys. Ten, kur vyksta tarpusavio rietenos, net ir valstybės sąskaita, komentaruose naujokai tampa išsiliejimo šaltiniu, atgaivos mūsų populiacijai nebus. Tad mums reikia išspręsti vidaus rietenų problemas, kas yra beveik neįmanoma... Tik tada galiausiai atsigautume, prisiviliotume daugiau naujokų... Daugumą vilioja ne karas tarpusavyje, o kova už valstybę, jos garbę ir pripažinimą...
3. Skaitant Jūsų laikraščius, atrodote gan įdomus, protingas žmogus. Kodėl nesiekiate Prezidento posto?
- Tiesą sakant, nelaikau savęs protinga. Esu tvirtos nuomonės žmogus. Ne visada esu teisi, bet net ir tada ne visada sugebu nusileisti ant žemės ir į situaciją pažvelgti kitaip. Neseniai dariausi testą, iš kurio galima sužinoti, kokių politinių pažiūrų esi. Mano gautas atsakymas tik patvirtinta mano žodžius, nes galėčiau būti antruoju Staliniu. Todėl ne tik dėl laiko stokos, bet ir dėl savo tvirto bei kitokio požiūrio nemanau, jog tinku šiam postui. Prezidentas turi būti politiškai lankstus, atsižvelgti į konkrečias situacijas ir keisti savo politines pažiūras, atsižvelgdamas į naudą, o aš nesugebu paminti savo įsitikinimų, paniekinti savas vertybes... Tad tas išdidumas valstybei nepagelbės. Jis ją tik įklampins į gilesnę duobę... Todėl prezidento posto ir netinku, nes tas, kuris daug kalba, mažai ką gero padaro.
4. 679 dieną eLietuvoje vyko prezidento rinkimai. Jeigu nepaslaptis, už ką balsavote jūs? Pagal kokius kriterijus rinkote prezidentą?
- Manau, niekam ne paslaptis, kad atidaviau balsą TonyMontana . Kodėl? Buvau jo vyriausybėje ir mačiau viską, ką jis darė. Jaučiausi skolinga, nes viskas, ką dažniausiai galėjau padaryti, buvo mano asmeninė nuomonė tam tikrais klausimais. Kurį laiką dar ir pagalba su Šauliais, NM, tačiau netrukus pasilikau tik ties patarimais. Kodėl? Egzaminai, o paskui dar ydingesnis laikotarpis - vasara.
Žinau, kad daug kas nemėgsta TonyMontanos, tačiau tame nematau nieko nuostabaus - visiems neįmanoma įtikti, su visais neįmanoma sutarti. Kiekvienas iš mūsų susipažįstame su skirtingo charakterio žmonėmis, o tai priklauso nuo mūsų pačių charakterio, vertybių... Tad TonyMontana laikau brandžiu ir sumaniu žmogumi, kuris turi daug kompetencijos. Aišku, visi mes darome klaidų, nes tobulybių šiame pasaulyje nėra, tačiau jei jų nedarytume, nebūtume žmonėmis. Tad reikia džiaugtis ir mokėti vieni kitiems atleisti, nors kai kurie ir esame per daug tam išdidūs...
5. Už kokią šalį dažniausiai kovojate? (neskaitant Lietuvos)
- Įsidėmiu tik mūšius už Tėvynę. Kiti mūšiai (net ir ally mūšiai), man vistiek lieka savotiškai svetimi, nors suprantu, kad sąjungininkai yra tokie pat svarbūs. Tačiau kiekvienas iš mūsų atsimename tik reikšmingiausius dalykus, o Tėvynė man ir yra reikšmingiausia.
6. Prie kokios soc. grupės skirtumėte save?
- Kai pradėjau žaisti e-sim, buvau neutrali, su dauguma sutariančia asmenybe. Ilgainiui susiradau draugų. Dauguma jų buvo seni žaidėjai, su kuriais atrasdavau kalbą, tad netrukus iš naujo įsiliejau į kitokį žaidimą. Kadangi pažinojau daug žmonių (ir pozicijoje, ir opozicijoje), mane pasiekdavo įvairi informacija. Kurį laiką džiaugdavausi tuo, būdavo įdomu išgirsti abi puses, tačiau ilgainiui, pradėjus merdėti e-sim (kalbu ne tik apie Primerą, bet ir apie Securą), prasidėjo kovos ne dėl teisybės ar tvarkos, o dėl valdžios. Atsižvelgdama į tai pradėjau viešai demonstruoti savo nuomonę, nes supratau, jog toks žaidimas yra ydingas. Jis pridaro žalos ir mažai ką nutuokiantiems, ir mūsų valstybei... Todėl po paskutinių įvykių savo statusą galiu apibrėžti šiuo sakiniu: esu šmėkla, klaidžiojanti iš vienos vietos į kitą ir niekaip neatrandanti ramybės...
7. Ką manote apie darbą naujokų misterijoje, rimtai atsižvelgiate į savo pareigas, atsakote į visus naujokų pateiktus klausimus?
- Šiuo metu esu nusišalinusi nuo aktyvaus darbo su naujokais. Manau, jog tai padarydama pasielgiau teisingai, nes kol kas negaliu būti aktyvi, nors ir kaip to noriu. Tačiau, jei naujokai kreipiasi su klausimais, stengiuosi atsakyti. Jei į kai kuriuos negaliu, surandu žmogų, kuris yra pajėgus (kalbu apie ekonomiką, verslą kur mano žinios yra tik pradinės, tad stengdamasi naujoko nesuklaidinti, kreipiuosi pagalbos į labiau kompetetingesnį žmogų). Neretai, kai laiku pastebiu "šaukykloje" klausimą užduodantį naujoką, stengiuosi jam parašyti privačiai ir pasiteirauti, ar gavo atsakymą, jei ne, stengiuosi atsakyti. Jei jo klausimas sulaukė pasipiktinimo, bandau nuraminti ir paaiškinti, kad ne visi mūsų visuomenės nariai moka bendrauti, bet ir nurodau žmones, kurie tikrai nepasiųs ant kelių raidžių. Tad tikrai į tai žiūriu atsakingai. Net ir sustabdžiusi aktyvią savo veiklą ministerijoje vistiek bandau atlikti savo darbą, kiek tik sugebu, nes žinau, jog net ir aktyviai nedirbdama jau priėmiau tai kaip atsakomybę, savo pareigą ir negaliu nuvilti tų žmonių, kuriems reikia mano pagalbos.
8. Kokie dažniausiai užduodami naujokų klausimai?
- Daugiausia klausimų būna apie straipsnių kodus (paryškinimo, iliustracijų, nuorodų įkėlimo), taip pat labai dažni yra ekonominėmis temomis, daug smalsaujama ir apie darbą būriuose (kodėl reikia dirbti už litą, ar ne labiau apsimoka dirbti nelegaliai ar darbo rinkoje siūlomuose darbuose).
Su tokiais klausimais susiduriu dažniausiai
9. Štai ir paskutinis klausimas. Prisiregistravote į securą pirmą serverio dieną. Kas, jūsų nuomone, pasikeitė nuo jos iki dabar?
- Pasikeitė labai daug kas: pradedant populiacija, baigiant tarpusavio bendravimu. Į žaidimą ateidavo naujų žmonių, išeidavo senų, vieni susipykdavo, kiti susidraugaudavo... Gal tik vienas dalykas man ypač patiko - Lietuva anksčiau turėjo daug daugiau didžių žmonių nei turi dabar. Pasiekėme daug ir viskas tų kilnių , atsidavusių žmonių dėka, kurie prisiėmė atsakomybę valdyti šalį jos kūrimosi akimirkomis... Tada turėjom stiprius lyderius, kurie vienas po kito vienijo mus bendram tikslui - kovoti ne sau, o valstybei... Kai kuriuos iš jų vis dar turime, tačiau vieni nebe tokie aktyvūs, o kitų nuopelnai ir darbai nevertinami.
In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth.
Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit
different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be
efficiently
managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation.
Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the
game.
Work for the good of your country and
see it rise to an empire.
Activities in this game are divided into several modules.
First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you
will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress
as a fighter.
You will work in either private companies which are owned by players or government companies which
are owned by the state.
After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your
own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock
company and enter the stock market and get even more money in this way.
In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.
"E-Sim is one of the most unique browser games out there"
Become an influential politician.
The second module is a politics. Just like in real life politics
in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes.
From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability
to run for the head of the party you're in.
You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws
proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself.
Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you.
You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential
elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state
(for example, who to declare war on).
Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have
a good plan and compete for the votes of voters.
You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.
The international war.
The last and probably the most important module is military.
In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control
over territories which in return grant them access to more valuable raw materials.
For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have
to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on
their territory.
You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life
as a pacifist
who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling
products).
At the auction you can sell or buy your dream inventory.
E-Sim is a unique browser game.
It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present
in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth
according to their own.
So come and join them and help your country achieve its full potential.
Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.
Take part in numerous events for the E-Sim community.