Esim - [Žurnalistika] Trečiasis straipsnis: Kalba
Login:
Password:

Forgot password Register

Article


27
[Žurnalistika] Trečiasis straipsnis: Kalba (Political)
Posted 9 years ago by
sherrattinho    
Report


For all foreign readers - this article is about nothing, just skip it




Labas vakaras, brangūs skaitytojai.

Šį straipsnį pradėsiu citata: „Kiekvieno žmogaus sieloje yra miniatiūrinis jo tautos portretas” (G. Freytag). Tik nepagalvokite, kad pradėsiu Jums aiškinti apie patriotizmą - ne. Šia citata aš norėjau pasakyti, kad mūsų veiksmai atspindi ne tik mus pačius, kaip individus, bet ir visą mūsų tautą. O kad galėtume didžiuotis tuo, kuo esame, reikia mokėti didžiuotis savo tauta, jos istorija, kultūra ir, žinoma, kalba.

Taip, būtent apie kalbą ir noriu šiandieną su Jumis pakalbėti. Labai svarbus betkokio straipsnio aspektas yra taisyklinga ir tvarkinga kalba. Pastaruoju metu kaip tik pastebiu nemažai naujų rašytojų, kurie tarsi nekreipia dėmesio į savo rašybą ir tai tikrai liūdina mane. Žinoma, rašant straipsnius e-sim terpėje, padaryti keletą nežymių skyrybos ar rašybos klaidų nėra baisu - nemanau, kad čia yra daug kalbininkų, kurie prikibs prie kiekvienos klaidelės. Tačiau mokėti rašyti taisyklingai yra svarbu.

Pilnas gramatinių ar stiliaus bei logikos klaidų, svetimybių, sutrumpintų žodžių ar net be lietuviškų rašmenų parašytas straipsnis tikrai nėra gražus. Žinoma, kai kurie gali pasakyti, jog svarbiausia yra, kad skaitytojas suprastų straipsnio esmę, tačiau taip kalbėti rimtam žurnalistui yra tarsi nuodėmė. Jums turi būti labai svarbu, kad Jūsų skaitytojai mėgautųsi Jūsų raštu, kad jiems akių nebadytų klaidos, nes jos trukdo susikaupti, susikoncentruoti į teksto esmę. Pamatęs vieną klaidą, skaitytojas pradeda ieškoti jų ir daugiau, o patį straipsnį tarsi užmiršta. Tai tikrai nėra gerai.

Taip pat svarbu vengti logikos klaidų bei per ilgų, nesuprantamų sakinių. Žinoma, nesakau, kad turėtumėte rašyti sakinius iš dviejų ar trijų žodžių. Ne, aš ir pats mėgstu kartais gana ilgais sakiniais pasisvaidyti, tačiau nereikia persistengti. Labai ilgus sakinius yra sunku suprasti, skaitytojas gali pasimesti ir nebesusigaudyti ar tiesiog pamiršti, apie ką rašoma. Be to, kuo ilgesnis sakinys, tuo didesnė tikimybė, kad kažkur suklysite (ypač skyryboje).

Tačiau neketinu Jūsų mokyti lietuvių kalbos. Galbūt ir norėčiau, tačiau tikrai nesu tam pakankamai kvalifikuotas. Tiesiog noriu pasidalinti keletu naudingų patarimų:
1. Pirmiausia straipsnį pasirašykite kokioje nors kitoje terpėje (MS Word, Google docs ir t.t.). Taip galėsite patikrinti klaidas. Be to, neprarasite straipsnio, nes jei per ilgai rašysite pačiame e-sim, tai dėl serverio atsinaujinimo, paspaudę „Publish” (publikuoti) mygtuką, pamatysite, kad Jūsų straipsnis dingo.
2. Prieš spausdindami straipsnį perskaitykite jį bent porą kartų, kad įsitikintumėte, jog viskas parašyta aiškiai, nėra jokių praleistų skyrybos ženklų, raidžių ar žodžių.
3. Pratinkitės naudoti lietuviškus rašmenis, atsiriboti nuo žargonų bei įvairių neteisingų trumpinių ne tik rašydami straipsnius, bet ir savo buityje (Skype pokalbiuose, žinutėse telefonu ir t.t.).
4. Nerašykite labai ilgų sakinių. O jei rašote, tai įsitikinkite, kad skyryba yra teisinga, nes ilguose sakiniuose būtent nuo skyrybos priklauso, ar skaitytojai supras, ką norite pasakyti.
5. Jei patys nepasitikite savo lietuvių kalbos žiniomis, arba tiesiog žinote, kad rašote su klaidomis, susiraskite sau redaktorių, kuris patikrintų klaidas, prieš spausdinant straipsnį. Tiesa, išsirinkite tokį redaktorių, kuris moka lietuvių kalbą. Iš beraščio redaktoriaus naudos tikrai nedaug.
6. Nesigėdykite klausti, kaip rašosi vienas ar kitas žodis, jei nesate tikras. Visad išklausykite pastabų ir mokykitės iš jų.

Tai yra patys elementariausi patarimai, kurie turėtų Jums padėti rašyti be klaidų, arba bent jau kaip įmanoma labiau sumažinti klaidų kiekį.

Trumpa užduotėlė

Šį kartą užduosiu Jums perskaityti vieną iš šių straipsnių ir surasti bei ištaisyti jame esančias gramatines, skyrybos bei logikos klaidas. Patys pasirinkite, kurį straipsnį taisyti norite:
- arminas5 straipsnis . Klaidų yra daug, straipsnis trumpas, patariama "silpnesniems".
- Fistingas straipsnis . Šiek tiek sudėtingesnis. Nors kai kurios klaidos akivaizdžios, tačiau kai kurias vietas sunku suprasti, o juo labiau pataisyti. Patartina „stipresniems”.
- Senas prezidento ansisLtd straipsnis naujokams . Gramatikos klaidų čia nedaug, tačiau yra nemažai per ilgų sakinių bei ne visai teisingos skyrybos.

Išsirinkite bet kurį vieną straipsnį, pasidarykite jo kopiją ir ištaisykite klaidas. Baigę darbą patalpinkite į Google docs ir nuorodą atsiųskite man privačia žinute žaidime arba Skype.

Primenu, kad šias užduotėles daryti nėra būtina ir nieko nekaltinsiu bei nesmerksiu, jei nepadarysite. Tai yra tiesiog galimybė Jums patiems patikrinti savo jėgas bei, galbūt, kažko išmokti.

Tiek norėjau pasakyti šį kartą. Kitą straipsnį šia tema greičiausiai išspausdinsiu tik po naujų metų. Tad ačiū Jums už dėmesį ir iki kito karto!

Pagarbiai,
sherrattinho



Tūpas nick news biblioteklėlė:
Žurnalistika:
Pirmasis straipsnis
Antrasis straipsnis

Previous article:
[Žurnalistika] Antrasis straipsnis: Laikraščio kūrimas, straipsnio rašymas (pagrindai) (9 years ago)

Next article:
Susipažinkime su seimu: Fistingas ir tomukas1111 (9 years ago)

ESim
or
Register for free:
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Terms of Service | Privacy policy | Support | Wikia | Alpha | Luxia | Primera | Secura | Suna | Viva | Lima | Elysia | esim political game
PLAY ON