Esim - [Žurnalistika] Penktasis straipsnis: Pirmasis tavo straipsnis
Login:
Password:

Forgot password Register

Article


27
[Žurnalistika] Penktasis straipsnis: Pirmasis tavo straipsnis (Political)
Posted 9 years ago by
sherrattinho    
Report


For all foreign readers - this article is about nothing, just skip it




Labas vakaras, brangūs skaitytojai.

Šį vakarą norėčiau Jums papasakoti apie pirmojo straipsnio rašymą. Juk pradėti visad yra sunkiausia. Tačiau gera pradžia - pusė darbo. Tad pamėginsiu aptarti pagrindinius dalykus, kuriuos reikėtų apmąstyti prieš pradedant, kad ta pradžia būtų sėkminga.



Prisistatymas

Juk tikrai ne retas individas, prieš pradėdamas leisti laikraštį, svarsto, apie ką rašyti. Kai kurie, apskritai, galbūt norėtų rašyti, bet susilaiko, nes neturi idėjų.

Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai naujokai ar šiaip nepatyrę rašytojai susikuria sau laikraštį, nors nežino, apie ką rašys. Arba jau turi sau kažkokį planą, tačiau konkrečių temų dar nėra pasirinkę. Tada tokie „rašytojai” dažnai sugalvoja, kad pirmiausia reikia parašyti laikraščio pristatymą, aptariantį tai, apie ką bus galima paskaityti kituose straipsniuose. Kartais į tokį prisistatymą prideda dar ir detalių apie save, savo laiką žaidžiant e-sim, o dar retesniais atvejais, net ir apie save realiame gyvenime.

Žinoma, tikiu, kad kai kurie iš Jūsų jau yra rašę, galbūt ir pradėję nuo tokių prisistatymų. Aš Jūsų nesmerkiu. Tačiau siūlau vis tiek perskaityti šį straipsnį, nes jis gali būti įdomus net ir patyrusiems.

Pirmiausia, aš nesakau, kad laikraščio pristatymas yra visiškas blogis. Ne, ir prisistatymas gali sulaukti pripažinimo, tačiau jis turi būti įdomus. Štai, pateikiu Jums įdomaus ir unikalaus prisistatymo pavyzdį .

Straipsnis nėra ilgas ir išsamus, skaitosi gana smagiai. Ir, nors nieko konkretaus nepasakyta, jokia aktuali tema negvildenama, net ir neaptarta, apie ką bus rašoma, tačiau vien iš rašymo stiliaus galima įsivaizduoti, kad ir kiti straipsniai bus įdomūs (būtent taip ir buvo - paskaitykit ir kitus šio autoriaus straipsnius, jei to dar nepadarėte). Tai paskatina žmones balsuoti už tokį straipsnį ir prenumeruoti laikraštį. Šauni pradžia.

Na, ir štai dar vienas pavyzdėlis Jums. Mano straipsnių skaitytojo, Sachmatas straipsnis. Dar trumpesnis, konkretesnis, galbūt net tiesmukas, tačiau patraukiantis akį. Kodėl? Ogi todėl, kad yra trumpas, aiškus ir be gramatinių klaidų.



Ko nereikėtų daryti

Reikia pripažinti, kad ne kiekvienas turi rašytojo gyslelę. Ne kiekvienas gali parašyt įdomų straipsnį apie nieką. Dauguma tokių prisistatymų apsiriboja keliais neįdomiais sakiniais nieko naujo nepasakydami. Štai, pateikiu Jums ir tokio straipsnio pavyzdį . Trumpas, nieko ypatingo nepasakantis (tik tai, kad šis laikraščiai skirsis nuo kitų, bus toks ir anoks). Kaip matote iš komentarų, daug pripažinimo jis nesulaukė.

Ir tikiu, kad tokių straipsnių esate matę kiekvienas. Aš pats jų mačiau pakankamai, kad man jie įgristų. Kalbant nuoširdžiai, pamačius dar ir dabar ką nors rašant panašius straipsnius mane suima pyktis. Tačiau vis dėlto stengiuosi valdytis - juk naujokas dar nespėjo pasimokyti iš kitų klaidų, o ir pats nespėjo dar jų padaryti.

Dėl to siūlyčiau ir Jums į tokius straipsnius reaguoti nuolaidžiau. Žinoma, reikia patarti žmogui, kad toks straipsnis daug populiarumo neatneš, tačiau tai atlikti reikia taktiškai. Juk nenorime prarasti rašytojų, kurie, galbūt, pasitraukus senbuviams, bus vieninteliai gaivinantys Lietuvos spaudą.



Kaip pagerinti tokį straipsnį

Na, bet grįžkim prie temos. Tokiu atveju, jei jau tikrai labai norite parašyti prisistatymą, patartina prie jo parašyti ir kažką daugiau. Tarkim keli sakiniai laikraščio pristatymo ir po to iš karto rimtesnis straipsnis, gvildenantis temą, atitinkančią pristatymą. Štai tokio straipsnio pavyzdys .

Tiesa, straipsnis nėra labai ypatingas, tačiau vertas daugiau, nei tiesiog trumpas prisistatymas.



Alternatyva

Na, ir galiausiai, prieiname prie idealiausio varianto . Paklausite, kas tai yra? Tai yra įdomus, dėmesio vertas straipsnis, kurio pagrindinė mintis nėra faktas, jog šis laikraštis yra naujas.

Dėstoma įdomi, aktuali tema, pateikiami keli pasiūlymai, idėjos. Iš karto kyla mintis, kad žmogus nusimano tokiuose reikaluose, kad jo mintys ne iš piršto laužtos. Ir svarbiausia, viskas gražiai ir įdomiai pateikta. Perskaičius netgi pasimiršta, kad tai pirmas šio autoriaus straipsnis. Atrodo, kad rašo jis jau gana seniai. Puiki paskata prenumeruoti tokį laikraštį.



Išvados

Taigi, ką aš noriu pasakyti, apkraudamas Jus visais šiais pavyzdžiais? Noriu pasakyti, kad prisistatymas nėra būtinas. Apskritai, geriau, kai jo nebūna. Leisti sau visą pirmąjį straipsnį skirti prisistatymui galima tik turint tikrą talentą.

Jei sugebate įdomiai ir gražiai prisistatyti, tai šaunu, tačiau, jei Jums tai nepavyksta, geriau apsiribokite keliais sakiniais kokio nors įdomaus ir aktualaus straipsnio pradžioje. Susiraskite temą straipsniui ir tik trumpai prasitarkite, kad Jūsų laikraštis naujas, o po to gvildenkite tą temą. Taip sulauksite daug didesnio pripažinimo, būsite įvertintas už tai, kad jau nuo pačios pradžios suprantate, kokios temos yra aktualios ir įdomios.

Ačiū Jums už dėmesį ir gero Jums vakaro.

Pagarbiai,
sherrattinho



Tūpas nick news biblioteklėlė:
Žurnalistika:
Pirmasis straipsnis
Antrasis straipsnis
Trečiasis straipsnis
Ketvirtasis straipsnis



Previous article:
[Žurnalistika] Ketvirtasis straipsnis: Straipsnio moderavimas (9 years ago)

Next article:
[Kitokie pasikalbėjimai] Drama, kurios vardas Xerta (8 years ago)

ESim
or
Register for free:
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Terms of Service | Privacy policy | Support | Wikia | Alpha | Luxia | Primera | Secura | Suna | Viva | Lima | Elysia | esim political game
PLAY ON