_______________________________________________________________________________________________________
Ahoy, virtual citizens
In this article I will introduce new players about country president job. No english translation, sorry
_______________________________________________________________________________________________________
Sveiki virtualūs piliečiai!
Šiame straipsnyje pateiksiu antrąją dalį apie prezidentavimo pagrindus. Skanaus.
_______________________________________________________________________________________________________
--------------------
Vidaus politika
--------------------
Vidaus politikoje pagrindinę rolę vaidina seimas, kurio sandarą sudaro partijos šalyje. Nors retai partijos aktyviai organizuojasi, kuria savo asmenines ideologijas, bei jas taiko seime. Todėl dažniausiai seimo nariai palieka visą šalies valdymą prezidentui, bei vyriausybei. Kas vienu atžvilgiu smarkiai palengvina prezidento darbą, bet iš kitos pusės, atima iš žaidimo įdomumą seimo nariams, taip pat neišnaudojama visos politinės galimybės. Daug kas priklauso ir nuo prezidento, ar jis nori apsiimti totalitariniu valdymu, ar nori skatinti politinių partijų augimą, bei svarbumą. Kai kurie prezidentai paskiria vieną seimo narį kaip seimo pirmininką, kuris atsakingas už seimo organizavimą, aktyvumą, bei tarpininkavimą su vyriausybė ir prezidentu.
Nors seimas ir dažnai nuvertinamas, bet jis turi labai daug įtakos sprendžiant valstybės likimą, nors dažniausiai tuo ir nepasinaudoja, arba tam tiesiog nėra tikslo, jeigu visiškai pasitikima prezidento kompetencija.
Bet koks prezidento išleistas įstatymas privalo būti patvirtintas seimo narių, todėl bendradarbiavimas yra būtinas.
Seimo galimi įstatymų leidiniai:
Pinigų spausdinimas - Tik seimas gali inicijuoti pinigų spausdinimą, jeigu tam atsiranda poreikis.
Pinigų aukojimas - Pinigai aukojami iš šalies iždo. Į jį surenkami mokesčiai, bei atspausdinta valiuta. Ją būtina perkelti į organizaciją, jog būtų galima pinigais laisvai disponuoti. Nors yra galimybė paaukoti pinigus bet kuriam pasirinktam žaidėjui, tačiau tam prieštarauja žaidimo taisyklės.
Mokesčių keitimas - Tik seimas gali inicijuoti mokesčių keitimą. Plačiau apie mokesčius supažindinsiu vėliau.
Apkalta - Bene daugiausiai galios turintis įstatymas seimūnų rankose yra galimybė nuversti šalies prezidentą. Jo vietą užima sekantis rinkimuose dalyvavęs kandidatas surinkęs daugiausiai balsų. Jeigu nuversti visi kandidatai arba jų buvo tik vienas, tuomet seimas renka prezidentą iš savo tarpo.
Išrinkti prezidentą - Jeigu rinkimuose nedalyvavo nei vienas kandidatas, arba visi kandidatai buvo nuversti apkaltos būdu, seimas turi galimybę išrinkti prezidentą iš esamo seimo. Tokiu būdu išrinktas prezidentas nepraranda savo vietos seime, bei gali išnaudoti seimo įstatymų limitą, bei leisti prezidento įstatymus tuo pačiu metu.
Pilietybės atšaukimas - Jeigu šalyje atsiranda užsienietis kuris turi Lietuvos pilietybę, bei nori pakenkti arba aktyviai kenkia šaliai, seimas turi galimybę atimti pilietybę. Patvirtinus įstatymą pilietis ištremiamas į tą šalį kuriai jis priskiriamas pagal IP adresą.
Pasveikinimo žinutės pasiūlymas - Seimas gali suformuoti ar pakeisti žinutę kurią gauna kiekvienas naujai prisiregistravęs žaidėjas Lietuvoje.
Pasiulyti registracijos žinutę - Seimas gali nustatyti ar pakeisti trumpą žinutę kurią mato kiekvienas Lietuvis registracijos puslapyje. Tai gali būti bet kokio tipo ar pobūdžio žinutė.
Lėšų rinkimas - Lėšų rinkimas pradedamas kurio pagalba žaidimas reklamuojamas facebook svetainėje. Jeigu jis inicijuojamas seimo, surinktos lėšos bus skirtos reklamoms konkrečiai tos šalies žmonėms. Tai vienintelis legalus būdas apart reklamų pirkimo patiems, norint pakviesti daugiau žaidėjų į šį žaidimą.
Svarbu atsiminti jog seimo nariai kurie turi premium žaidėjo statusą (kuris dabar jau gaunamas TIK perkant už tikrus pinigus), gali matyti išsamią ekonominę informaciją. Surenkamus mokesčius, koks valiutos kiekis egzistuoja žaidime (nerodoma kiek pinigų turi užblokuoti ar neaktyvūs žaidėjai), bei kur pasiskirsčiusi valiuta.
Šalies prezidento postą užimantį žaidėją nušalinti nuo pareigų yra dar viena galimybė kuri nereikalauja seimo patvirtinimo, tai yra
pilietinio karo paskelbimas. Karo paskelbimo kaina yra 100 + 10% šalies aktyvios populiacijos. Vien kaina užtikrina, jog žaidėjai nepradėtų karo "for fun". Sumokėjus pinigus prasideda referendumas kuriame šalies piliečiai balsuoja ar karas turi prasidėti. Jeigu bent trečdalis (33%) visų balsavusiųjų sutinka su karo paskelbimu, mūšis prasideda. Pilietiniame kare kali dalyvauti tik tos šalies piliečiai. Kiekvienas gyventojas kuris nori dalyvauti mūšyje renkasi pusę kurią palaiko, tai yra lojalistai (dabartinio prezidento ir jo vyriausybės šalininkai), bei maištininkai (norintys, jog dabartinė valdžią būtų pakeista naująja). Laimėjus karą lojalistams, niekas nesikeičia, tačiau laimėjus maištininkams, karo iniciatorius tampa šalies prezidentu. Taip pat dalis seimo yra pakeičiama daugiausiai žalos padariusiais maištininkais priklausomai nuo pergalės persvaros. Tarkim maištininkai padarė 80% viso pilietinio karo žalos, tuomet 80% seimo yra pakeičiama naujais nariais.
--------------------
Organizacijos
--------------------
Organizacija tai yra atskiro tipo vartotojas su tam tikrais apribojimais skirtas kaupti, bei valdyti šalies turimą turtą. Prezidentui prisijungimas prie valstybinių organizacijų perduodamas pasibaigusios kadencijos prezidento, arba po kreipimosi tiesiogiai į sgo (e-sim staff komandos vyresnysis narys) jis yra pakeičiamas, bei nusiunčiamas naujajam prezidentui pranešimų būdų pačioje svetainėje. Tuomet prezidentas turi laisvą valią rinktis kam duoti teisę jungtis prie valstybės organizacijų. Kiekviena valstybė gali turėti iki 3 organizacijų vienu metu, ką Lietuva šiuo metu ir turi.
--------------------
Valiuta/mokesčiai/turgus
--------------------
Žaidime kiekviena šalis turi savo nuosavą valiutą. Jos kiekį ir kursą reguliuoja vyriausybė su seimo pagalba. Prezidento ir jo komandos tikslas yra užtikrinti stabilų valiutos kursą keičiant į auksą. Išlaikyti aukštą kursą (kuris šiuo metu yra Lietuvoje) nereikia turėti didelių valiutos rezervų, nes automatiškai rinkos poreikis sumažėja. Mažesnis valiutos kursas smarkiai padidina valiutos poreikį rinkoje, reikalauja didesnių rezervų, bei aktyvesnės priežiūros, tačiau verslininkų atžvilgiu, naudojantis šalies turgumi, mažesnis kursas yra palankesnis, nes kainų konkurencija tampa lankstesnė. Nes tarkim mažiausia vieno produkto kaina galima 0.01 cento. Lyginant kainas auksu, esant mažam kursui, didinant kainą centu, aukso atžvilgiu kaina ne tiek pakyla, kiek esant aukštam kursui, todėl tai suteikia laisvės konkurencijai, sulėtina kainų augimą, šiek tiek paspartina prekybą.
Vienas iš pagrindinių šalies pajamų šaltinių yra valiutos pardavimas. Atsiradus didesniam valiutos poreikiui šalyje (Naujai užimtos teritorijos, taip įgauta daugiau gyventojų, bei okupuotų teritorijų kompanijos priverstos naudotis tavo šalies rinka. Padidėjus šalies populiacija taip pat verslo plėtra šalyje gali padidinti valiutos poreikį), valiutos keitykloje sumažėja valiutos kiekis. Jeigu valiuta esamu kursu išperkama, valstybė privalo naudoti jos rezervą ir patenkinti rinkos poreikį, taip už kiekvieną parduotą valiutos vienetą gaunama pajamos į šalies kišenę. Priešingu atveju, sumažėjus valiutos poreikiui, valstybė privalo supirkti valiutos perteklių iš valiutos keityklos, taip eikvodama aukso rezervą.
Mokesčiai yra kitas iš pagrindinių šalies pajamų šaltinių. Juos kaip žinote iš ankščiau nustato seimas, dažniausiai vyriausybės nurodymu. Apmokestinti galima bet kurį žaidimo produktą ar žaliavą bandant parduoti šalies turguje. Pardavimams taikomas PVM (Priverstinis vertės mokestis), bei importo mokestis (Jeigu šalies turgumi bando pasinaudoti užsienietis). Mokesčių dydis įtakoja kainų augimą. Sumažinus mokesčius, galima paskatinti vartojimą, pritraukti daugiau verslininkų naudotis šalies turgumi, vietoj kitų alternatyvų kaip juodoji rinka ar sandoriai kontraktais. Padidinus mokesčius, surenkama pinigų suma teoriškai padidėja, bet išaugus kainoms sumažėja ir vartojimas, pirkėjai ieško pigesnių alternatyvų kaip jau minėtoji juodoji rinka ar privatūs kontraktai nuo kurių valstybė negauna jokio procento. Kita mokesčių dalis surenkama nuo žmonių atlyginimų vadinama pajamų mokestis. Didinant šiuos mokesčius, darbuotojai kurie darbinasi tavo šalyje gauna atlyginimą atskaičius nustatytą mokestį. Per didelis pajamų mokestis gali skatinti emigraciją ieškoti darbo kitose šalyse kur siūlomas atlyginimas atskaičiavus mokesčius yra didesnis. Sumažinus tokį mokestį smarkiai sumažėja šalies pajamos, tačiau skatinama ekonominė plėtra.
Šalies turgumi gali naudotis bet kuris žaidėjas, nepriklausomai nuo jo pilietybės. Valstybė gali kontroliuoti turgų keisdama mokesčius, arba pati aktyviai konkuruoti, reguliuoti kainas superkant produkciją (visgi sumokėti mokesčiai sugrįžta atgal į iždą, tad faktinė kaina perkant iš orgo yra mažesnė).
Tęsinys kitame straipsnyje.
Su jumis buvo
neficu
Previous article:
[CP] Pagrindai (7 years ago)