Esim - Slováci v zahraničí, 1. časť
Login:
Password:

Forgot password Register

Article

Tomas55789


Redactor

302


34
Slováci v zahraničí, 1. časť (Political)
Posted 7 years ago by
Tomas55789    
Report


This article is written only in Slovak language.



Vážení čitatelia, dostáva sa k Vám doposiaľ najrozsiahlejšie vydanie Kotolne. Rozsah tohto vydania prekračuje maximálny limit, preto je rozdelený do dvoch dielov. Rozhodli sme sa, že v tejto, prvej časti neumožníme pridávanie komentárov. Táto možnosť je otvorená v druhej časti , Za pochopenie ďakujeme.



Slovensko má v čase publikovania tohto článku 104 obyvateľov, čo z neho robí 8. najľudnatejší štát. Jasnú väčšinu jeho obyvateľov tvoria Slováci, preto sú prakticky všetky novinové články v slovenskom jazyku.



Ako je však všeobecne známe, veľká časť Slovákov v súčasnosti pôsobí v iných štátoch. V dnešnom špeciálnom vydaní Vám tieto komunity postupne predstavíme. Najskôr sme však oslovili samotného prezidenta Slovenska, ktorým je rumpil80 .

Reportér: Pán prezident, viete nám povedať, v ktorých štátoch v súčasnosti žijú Slováci?
Prezident: Neviem presne, mám orientáciu hlavne na domácu pôdu. Ale myslím, že v Mexiku, Mongolsku, na Jamaike a v Iráne. Maďarsko nepočítam, pretože tam môžu byť maďarskí Slováci ale tuším sú už všetci ala Mexiko
Reportér: Koľko je, podľa Vášho odhadu, Slovákov v zahraničí?
Prezident: Neviem, odhadom polovica? V Mexiku asi 10 až 15 plus klony, čiže 30 ?
v Mongolsku ich môže byť zhruba 15. Na Jamaike jeden, zato statný chlap! V iráne tuším štyria.
Ak aj inde, o tých neviem, je to na rýchlo, nepýtam sa nikoho, len čo lovím z pamäti. Navyše, ako som spomínal, sledujem hlavne Slovensko.




Prvou krajinou, ktorú s našim štábom navštívime, je Mongolsko. Slovensko nadviazalo prvý kontakt s touto nomádskou krajinou už veľmi dávno, avšak vtedajší mongolský vplyv sa ukázal ako nevýhodný. Z toho dôvodu naši vtedajší predstavitelia od spolupráce rýchlo ustúpili.



Mongolsko malo v čase spísania tohto článku 16 obyvateľov, z ktorých však veľkú časť tvoria Slováci. Spomedzi nich sme oslovili súčasného prezidenta, ktorým je Alex Vandals .

Reportér:Čo vás viedlo k tomu, aby ste sa usadili v Mongolsku?
Prezident:Zhoda okolností, keď sme sa v tom čase chceli osamostatniť aj čo sa týka vlajky a bolo to krátko po tom, čo na bolo objavených mnoho nových krajín. Vymákli sme príležitosť, nastavili určité ciele a začali si užívať svätý pokoj od vzmáhajúceho sa zmätku na Slovensku. A mali sme skúsenosti s pôsobením v inej krajine už predtým, v čase, keď som prevzal velenie Vandals (pozn.: Izrael).
Reportér:Ako ste spokojní s vašim pôsobením v Mongolsku?
Prezident:V súčasnosti nie sme aktívni takmer vôbec, je dokonca problém sa zúčastňovať turnajov či kandidovať do kongresu. V minulosti sa nám ale darilo veľmi slušne, dokázali sme svojho času využívať aj lacnú pracovnú silu, dokázali sme aj efektívne bojovať a získať nezávislosť, bola to zábava a členská základňa bola dosť široká, viacero Čechov a Slovákov. Nad našou novou krajinou sme mali od začiatku plnú kontrolu a pomenovali sme si ju po svojom - Vandalistan. V neskoršom období sme si vydupali aj vcelku výhodnú dohodu s Čínou.
Reportér:Koľko Slovákov, podľa vášho odhadu, je v súčasnosti občanom Mongolska a aký je slovenský vplyv na mongolskú štátnu politiku?
Prezident:Cca 11 aktívnych, veľa pasívnych. Prezidentovanie sa u nás striedalo, aby každý získal medailu, v súčasnosti o to nie je záujem, takže automaticky preberá stoličku aktuálna hlava štátu.



Druhou krajinou, ktorú sme navštívili, je Jamaika. Túto krajinu preslávili najmä bežecké rekordy, drogy a dredy.



Jamaika sa paradoxne nachádza na ostrove Jamaika, ktorý však v už dlhšiu dobu ovláda Mexiko. Jamaika má v súčasnosti 12 obyvateľov, a jej súčasným prezidentom je slovenský hráč Kaileene . Požiadali sme ho o rozhovor.

Reportér:Čo vás viedlo k tomu, aby ste sa usadili v na Jamaike?
Prezident:Prvý dôvod k odchodu na Jamajku bolo zmenšenie bremena vojny (reálnej ale aj slovnej) na Slovensku. Taktiež som pociťoval zväčšujúcu sa nedôveru v moju osobu, takže som si povedal, že by nebolo vhodné ostávať, prípadne ešte aj zastávať nejaký úrad. Po istom čase človek už pozoruje určité vzory v správaní sa na slovenskej scéne, ktorá ma trápila hlavne z dôvodu, že sa vždy našli ľudia, ktorí kvôli tomu rezignovali. Tie vzory boli v podstate jednoduché: chvíľku je ticho, potom prišli bitky na slovenskej pôde a hádky v slovenských novinách so zahraničnými Slovákmi. Preto som prišiel na Jamajku a začal robiť odboj inde. Našiel som tu ale super komunikatívnych ľudí a každý deň sa rozširujeme. V turnajoch nemáme problém si zlato rozdeliť a bojovať o nejaké lekárničky. Snažíme sa získavať nové materiálne ale aj občianske zdroje a zatiaľ sa nám myslím darí. Nie je to nič svetoborné, ale dokázal som si v tom nájsť nový zmysel.
Reportér: Ako ste spokojní s vašim pôsobením na Jamaike?
Prezident: Spokojný som celkom dobre aj keď je pravda, že sa stále dá spraviť viac. Mám tu rozpracované viaceré projekty, no vždy príde akýsi útlm a tým pádom sa mi ich nedarí dokončiť. Máme vlastnú koalíciu s Rakúskom a nedávno sa pripojilo aj Dánsko. Pôsobíme aktuálne na malom piesočku, ale aspoň nás to baví. Radšej nech nás je menej, ale s dobrými vzťahmi medzi sebou.
Reportér:Koľko Slovákov, podľa vášho odhadu, je v súčasnosti občanom Jamaiky a aký je slovenský vplyv na štátnu politiku Jamaiky?
Prezident: V súčasnosti som jediný Slovak na Jamajke ja. Keď som sem prichádzal, chcel som aby to tak aj ostalo, pretože som nikoho nechcel zapájať zbytočne do konfliktu. Dnes možno už nevylučujem, že by bolo možné niekoho nového prijať, ale zatiaľ to neplánujem riešiť. Na Jamajke pôsobím ako prezident ale nesnažím sa to tu všetko viesť. Väčšinou svoje pôsobenie v krajine na poste prezidenta beriem skôr tak, že sa snažím ľudí aktivizovať a komunikovať s nimi. Ak sú nejaké záležitosti, ktoré treba vyriešiť tak ich vždy riešim s ostatnými. V podstate vláda je ako keby zložená zo všetkých ľudí, čo o to prejavia záujem. Aj tak nás tu veľa nie je. Po mojom príchode ale vidím, že viacero ľudí nabralo znova guráž a chuť ísť za nejakým cieľom, takže celkovo myslím, že sú radi že som prišiel.

Previous article:
Sila zemiakov (7 years ago)

Next article:
Slováci v zahraničí, 2. časť (7 years ago)

ESim
or
Register for free:
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Terms of Service | Privacy policy | Support | Wikia | Alpha | Luxia | Primera | Secura | Suna | Xena | Mega | Arcadia | esim political game
PLAY ON